Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 0.4  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 1.3  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -0.2  °C
archiv

Bludný

Teplota 0.7  °C
archiv Vlhkost 96.3  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 1.3  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 1.3  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 1.2  °C
archiv Vlhkost 91.9  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 0.2  °C
archiv Vlhkost 99.3  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Akce

Hostýnský YETTY zanechal blátivou, zato nesmazatelnou stopu
26.2.2014

Jako by nestačilo, že není sníh! Oblíbená akce pro celou rodinu Hostýnský YEŤTY se v sobotu 22. února 2014 vezla na blátě. Ačkoliv den předtím i den potom bylo slunečné jarní počasí, v sobotu šedivě poprchalo a mžilo. Z běžek tentokrát zůstaly jen hůlky, tedy vlastně nordwalkingové hůlky.

Devadesátka borců se mlhou vydala poprvé v pětileté historii akce na trasu pěšky. Nedrželi se lyžařské stopy, ale kamaráda do deště Yettyho v promoklém kožichu. Nejrychlejším chodcem, téměř běžcem, byl David Chytil, který trasou z Hostýna na Troják doslova prosvištěl za 52 minut. Nejsvižnější mezi ženami byla Renáta Šťastná z Vyškova, na stejné trati dosáhla času 1 hodina 44 minut. 

Speciální tekutý doping zvaný Yettyovka chutnal bez ohledu na počasí i těm pomalejším a zpáteční Yettybus odvážel účastníky s písničkou. „Na shledanou při nočním přechodu Hostýnských vrchů v září,“ vzkázal zablácený sněžný muž.

Za vydařenou akci město děkuje spolupořadateli, všem dobrovolníkům a statečným účastníkům. 

Foto z povedené akce najdete ve fotogalerii YETTY 2014

Další fotografie:

http://bystricko.rajce.idnes.cz/Bystrice_pod_Hostynem%2C_Hostynsky_YETTY%2C_22.2.2014/

nebo na

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.273151702850769.1073741835.247797665386173&type=3

 

Milí kamarádi Hostýnského YEŤTYho,
21.2.2014

pokračujeme v tradici našeho zimního závodu Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty), který se uskuteční už tuto sobotu 22. února. I když sněhové podmínky jsou poprvé v historii závodu tak špatné, že s největší pravděpodobností se na trať Hostýn - Troják vydáme pěšky.

Tradice naší zábavné akce ovšem musí pokračovat! Proto Vás touto cestou žádáme o podporu a osobní účasti i bez běžek. Zábavy bude opět dostatek, portáše doplní i nové posily s koláčky a na Trojáku si můžete vyzkoušet biatlonovou střelbu laserovými puškami. Tentokrát nepůjde o čas, ale o sounáležitost a legraci.

Vzhledem k dlouhodobé přípravě akce bude zachováno startovné pro dospělé nad 15 let ve výši 100 Kč. V této ceně je bezplatná doprava YETTYbusem (z Bystřice p. H. v 8 hodin směr Hostýn a v 9 hodin směr Tesák, Troják; zpět z Trojáku do Bystřice p. H. po konci akce, cca ve 14 hodin), koláčky, čaj a guláš v cíli. Košt slivovice bude zajišťován z vlastních vzorků. Ve 13 hodin losování náhodných výherců.

Abychom zajistili správnou kapacitu YETTYbusů, prosíme vás o registraci na akci prostřednictvím formuláře na stránkách www.hm52.cz do pátku 21. února dopoledne.

Pokud chcete registraci zrušit, protože nechcete jít pěšky, prosíme Vás, informujte informační centrum, tel.: 573 501 901, e-mail: info@mubph.cz.

Pokud by se stal zázrak a sníh napadl, budeme vás všemi možnými způsoby informovat. Raději si však nachystejme pohorky a návleky proti bahnu. A vězte, že nejšpinavější bude       v cíli určitě náš sněhobílý stařík YETTY. Nebo ho trumfnete? :-)

Moc se na Vás všechny těšíme!

Vaši pořadatelé, dobrovolníci a stálí fanoušci

Hostýnský YETTY - závod na běžkách pro celou rodinu!
24.1.2014, autor: Váš YETTY

22. února 2014

Start:              9.00 – 9.30 Hostýn (hlavní trať)

                     10.00 – 10.30 Tesák (kratší trať)

Cíl:               skiareál Troják

-          registrace účastníků nutná na www.hm52.cz
-          startovné 100 Kč pro závodníky starší 15 let
-          v cíli připraveno teplé jídlo a pití
-          pro vítěze na hlavní trati hodnotné ceny

Yettybus zdarma odjíždí z Bystřice pod Hostýnem z vlakového nádraží, autobusové nádraží a z náměstí v 8.00 směr Hostýn a v 9.00 směr Tesák, Troják.
Zpět také zdarma z Trojáku do Bystřice pod Hostýnem ve 12.30 hodin.
Akce se koná za každého počasí!
Sledujte informace na www.hm52.cz

Pořádají: Město Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci Klubem lyžařů Kroměříž a s podporou SDH Chvalčov a Hošťálková, Portáši z Rusavy, TOM Pawnee, Klub biatlonu Bystřice pod Hosýnem a MAS Podhostýnska.

Hostýnský YETTY nepřeruší tradici ani při absenci sněhu
23.1.2014, autor: Barbora Janečková

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Na běžkách nebo pěšky, tradice zábavného závodu pro celou rodinu Hostýnský YEŤTY (čti Jeď ty) nebude přerušena. Z tradičních startů na Sv. Hostýně a na Tesáku se účastníci vydají směrem ke Skiareálu Troják v sobotu 22. února 2014. Rozhodli o tom pořadatelé akce a spustili registraci závodníků na stránkách Hostýnské běžecké magistrály www.hm52.cz.

Noční pochod hostýnskou magistrálou
13.9.2013, autor: -ano-

Milí přátele a kamarádi, snad dokonce mohu říci, rodino, byl jsem opravdu velmi dojat vaší velkou účastí na mém nočním pochodu! Mé oči žasly, když viděly, že se mě rozhodlo navštívit a následovat 156 odvážlivců, dokonce děti i senioři. Všem, kteří z jakéhokoli důvodu nemohli přijít, musím tedy hned popsat tuto maximálně vydařenou akci.

Od rána počasí přálo, svítilo slunce, proto jsem se celé odpoledne opaloval na louce u Marušky a čekal, až mě povolají do Bystřice, abych pozdravil své následovníky. Vyrazily dva autobusy, jeden z vlakového nádraží a druhý z autobusového, v tom se vezla i má maličkost. Nálada byla výborná, koštovala se pravá moravská slivovice, a řeknu vám, ta byla! Lepší široko daleko nenajdete!

Noční pochod Hostýnskou magistrálou – 07. 09. 13
8.8.2013, autor: Váš YETTY

Přátelé a kamarádi, v sobotu 7. září 2013 Vás zvu na III. ročník nočního pochodu Hostýnskou magistrálou. Registrace účastníků proběhne na Trojáku od 18.30 hodin. Dále budeme pokračovat na Bludný, kde opečeme buřta, zakrepčíme si s cimbálovou muzikou Bukovinka a dáme po kalíšku. Za svitu hvězdiček, v doprovodu Portášů, vyrazíme po naší staré dobré trase až do Rajnochovic. V restauraci Ve dvoře ukončíme pochod a naše cesty se rozdělí, sejdeme se opět za rok. Těším se na Vás.