Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 0.6  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 1.5  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -0.1  °C
archiv

Bludný

Teplota 0.8  °C
archiv Vlhkost 97.2  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 1.5  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 1.5  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 1.1  °C
archiv Vlhkost 95  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 0.3  °C
archiv Vlhkost 100  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Akce

Hostýnský YETTY a Bílý Karpat se tajně zasnoubili!
1.4.2013 14:02:35

Tisková zpráva

Hostýnské vrchy/Bílé Karpaty – Do máje zbývá ještě celý měsíc, ale největší love story letošního roku je už na světě. Bílý Karpat z Bílých Karpat požádal o ruku Hostýnského YETTYho, a on řekl ANO! Centrále cestovního ruchu Východní Moravy to dnes potvrdila vyděšená turistka, která zamilovaný páreček našla na mýtině nedaleko střediska Troják. „Byla jsem v šoku! Chlupy lítaly všude kolem a řev připomínal námluvy Tarzana a jeho Jane,“ uvedla rozechvělá Eva T.

yetty a karpat

Výsledkové listiny závodu HOSTÝNSKÝ YEŤTY 2013
17.2.2013, autor: Barbora Janečková

Rekordní účast, skvělý sportovní výkon staříka YETTYho na trati,dobrá nálada na startu i v cíli. Takový byl letošní 4. ročník závodu Hostýnský YEŤTY (či jeď ty) v sobotu 16. února 2013. Přinášíme aktuální výsledkové listiny z obou tratí. V tiskové zprávě uvedeme  vítěze všech tří kategorií, teď jde jen o přehled časů všech účastníků, tedy mužů, žen i dětí dohromady. První fotografie ze startu najdete na

DŮLEŽITÉ!!!!
15.2.2013, autor: YETTY tým

Registrace na závod Hostýnský YEŤTY byla ukončena

Elektronická registrace účastníků závodu byla z technických důvodu dnes v 16 hodin ukončena. Kapacita všech tři YETTYbusů je naplněna beze zbytku. Pokud nejste registrováni, a přesto máte zájem se soutěže zúčastnit, přijeďte za námi, prosím, normální autobusovou linkou Bystřice pod Hostýnem - Hostýn 8.38 z aut. nádraží. Zaregistrujete se ve stanu u hasičů na Hostýně na dolním parkovišti, kde bude i start závodu OD 9 DO 9,30 hodin.

Doprava na start na Tesáku je i pro neregistrované zajištěna YETTYbusem v 9,00 z nádraží v Bystřici p. H., start kratší trati na Tesáku je od 10 do 10,30 hodin. Opět bude možné se zaregistrovat na místě u hasičů u aut. zastávky.

Děkujeme za pochopení!

YETTY tým

Hostýnský YETTY počtvrté na startu závodu YEŤTY (čti jeď ty)
14.2.2013, autor: Barbora Janečková

Oblíbený obyvatel Hostýnských vrchů, stařík YETTY Hostýnský, vyběhne v sobotu 16. února 2013 v 9 hodin už počtvrté na start závodu nesoucího jeho jméno. Tradiční závod na běžkách pro celou rodinu začíná na Sv. Hostýně a končí ve skiareálu Troják. Na stránkách Hostýnské běžecké magistrály www.hm52.cz se registrovaly již desítky zájemců, kteří mohou využít bezplatné dopravy z Bystřice pod Hostýnem speciálním YETTYbusem.

„Závod má dvě trasy. Hlavní vede po magistrále z Hostýna, kratší startuje o hodinu později z Tesáku. Cíl je vždy u nás na Trojáku,“ vysvětlil Jakub Juračka ze Skiareálu Troják.  Mezi pořadateli jsou dále dobrovolní hasiči z Chvalčova a Hošťálkové, Valašský sbor portášský Rusava, záchranáři z Rescue Teamu a celou akci zaštiťuje  bystřická radnice.

4. ročník Hostýnského Yettyho
13.2.2013, autor: Hostýnský YEŤTY

Hostýnský Yeťty zdraví všechny registrované závodníky a už se na ně moc těší. Vrtkavé počasí se nám ustálilo a na horách sněží v kuse už od neděle. Stopa bude tedy kvalitní.

Jelikož každým dnem přibývá spoustu dalších závodníků, tak jsem přiobjednal autobus. Pojedou tedy na start, který je tradičně na Sv. Hostýně dva autobusy. Jeden autobus zůstane na Sv. Hostýně, kde se uskuteční registrace závodníků a druhý se vrací zpět do Bystřice pod Hostýnem, kde v 9:00 hodin vyzvedne závodníky, kteří si netroufají na dlouhou trasu a chtějí startovat z Tesáku. Cíl závodu je ve skiareálu Troják.

YETTYBUS směr Sv. Hostýn v 8:00 hodin
zastávky: vlakové nádraží – autobusové nádraží – náměstí – u hřbitova – Sv. Hostýn

YETTYBUS směr Tesák v 9:00 hodin
zastávky: vlakové nádraží – autobusové nádraží – náměstí – Včelín – Chvalčov Lhotka – Chvalčov pošta – Chvalčov Hotel Říka – Chvalčov Valašky – Tesák

ZÁVOD

Startovné: 100,-Kč

Start č. 1 (celá trať) v 9:00 hodin

Sv. Hostýn – Skalný – Klapinov – Holý vrch – U Tří kamenů – U Češků – Troják

Start č. 2 (kratší trať) v 10:00 hodin

Tesák – Machova studánka – U Tří kamenů – U Češků – Troják

Upozornění: Závodníci, kteří budou startovat na Tesáku je potřeba dát velký pozor na sjezdovce Kyčera, která bude v sobotu 16.2.2013 v provozu od 9:00 hodin.

Cíl: skiareál Troják

YETTY vzkazuje účastníkům i pořadatelům Půlnočního pochodu: DĚKUJU!
19.9.2012, autor: Hostýnský YEŤTY

Přátelé, kamarádi,
děkuju vám všem za hojnou účast na 2. ročníku Půlnočního pochodu Hostýnskou magistrálou, který se konal v sobotu 15. září 2012! Byli jste skvělí! Já jsem se sice vzhledem ke svému pokročilému věku musel už před půlnocí uchýlit za svůj oblíbený pařez a zdřímnout si, ale hejkalové z lesa povídali, že jste je cestou dolů do Rajnochovic skoro přeřvali a že zábava to byla veliká. Tak to jsem moc rád. Mařenka snad našla Jeníčka i ztracený košíček a portáš Jura na konci skupiny mohl hlásit náčelníkovi Kubovi v čele průvodu do vysílačky tajemné poselství: Beruška ještě stále stojí, ještě neleží na krovkách. Restaurace Ve Dvoře opět otevřela uprostřed noci a majitel pan Novosad ml. poskytl rozjíveným poutníkům teplé nápoje, polévky a příjemné prostředí.

Půlnoční pochod Hostýnskou magistrálou 15.09.12
30.8.2012, autor: Alexej Pyšňak

V sobotu 15 září 2012 od 19:30 je registrace účastníků půlnočního pochodu Hostýnskou magistrálou.

Půlnoční pochod Hostýnskou magistrálou

On-line registrace byla ukončena, děkujeme všem zájemcům.

Hostýnská osma - "Dokážeš překonat Hostýnské vrchy?"
9.7.2012, autor: Jakub Juračka

Přestavujeme Vám závod Hostýnská osma. Jedná se o první ročník turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů v Hostýnských vrších s mottem: "Dokážeš překonat Hostýnské vrchy?". Závod se uskuteční dne 11.8.2012 od 8 hod. Start a cíl závodu je u obecního úřadu v Rajnochovicích. Celková délka závodu je 58 km s převýšením 2400 metrů a časovým limitem 18 hodin. Závod je veden po turistických trasách a v jednom případě po individuálně značené trase (mezi Trojákem a Víčanovem). Do cesty se Vám připletou tyto hostýnské vrcholy: Čerňava (844 m.n.m), Obřany (704 m.n.m), Nad Ráztokou (590m.n.m.), Humenec (703 m.n.m), Troják (583 m.n.m), Tesák (720m.n.m), Kelčský Javorník (865 m.n.m).

V rámci doprovodného programu závodu Hostýnská osma vystoupí cca od 17 hodin mladá kapela Taller z Bystřice pod Hostýnem. V přestávkách zatančí mladá taneční skupina z Bystřice pod Hostýnem a hřebem večera bude vystoupení kapely Iron Maiden Revival Olomouc cca od 20 hod.

V neděli 12.8.2012 v 10 hodin proběhne vyhlášení nejlepších závodnic, závodníků a závodních týmů.

Doufáme, že Vám závod líbí a i když nebudete na startu závodu tak se příjďte podíval alespoň na nejlepší závodníky, doprovodný program a dát si něco dobrého na zub.

Veškeré další informace a registrace jsou na oficiální webové adrese Hostýnské osmy - www.hostynskaosma.cz.