Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 0.4  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 1.3  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -0.2  °C
archiv

Bludný

Teplota 0.7  °C
archiv Vlhkost 96.3  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 1.3  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 1.3  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 1.2  °C
archiv Vlhkost 91.9  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 0.2  °C
archiv Vlhkost 99.4  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Akce

Obnova turistických přístřešků
3.5.2012, autor: admin

Vážení návštěvníci Hostýnek a milovníci naší přírody,
 jaro už je v plném proudu a s ním přichází, kromě sluníčka, také morální povinnost zvelebit své okolí, domovy a přírodu.

V novém kabátě se nám v letošní turistické sezóně představí také Hostýnská magistrála. Jsou tomu již 3 roky, co byly na hřebenovce hostýnské magistrály nainstalovány turistické přístřešky, které poskytují odpočinkové zázemí pro turisty, houbaře, cyklisty a v neposlední řadě také běžkaře. Právě nyní probíhá postupná obnova těchto turistických přístřešků, proto se prosím nezalekněte, že bylo zázemí ukradeno, či navždy demontováno, pouze dochází k jeho rekonstrukci a tím i prodloužení životnosti těchto prvků zasazených v přírodě hostýnských vrchů.

Hostýnského YETTYho čekal v cíli závodu Bílý Karpat
13.2.2012, autor: YETTY

Mrazivý, ale slunečný den si užili účastníci 3. ročníku závodu na běžkách Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty), který se konal o tomto víkendu v Hostýnských vrších. V cíli  závodu po stopách Hoatýnské běžecké magistrály na Trojáku čekaly všechny hned dvě velká překvapení. Vítězný čas na trase Hostýn – Troják v hodnotě 40 min. 30 sec v podání Radoslava Šíbla z Fryštáku, který pokořil loňského vítěze o téměř 13 minut. A nečekané shledání Hostýnského YETTYho, patrona závodu, kterého v cíli netrpělivě vyhlížel jeho nový kamarád – Bílý Karpat z Bílých Karpat.

Výsledkové listiny 3. ročníku závodu Hostýnský YEŤTY
11.2.2012, autor: Jakub Juračka

 Gratulujeme všem účastníkům závodu. Výsledkové listiny najdete v podrobnostech.

Informace pro účastníky závodu Hostýnský YEŤTY
10.2.2012, autor: Jakub Juračka

V sobotu 11. února se koná již 3. ročník závodu na běžkách pro celou rodinu s názvem Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty). Máme desítky přihlášených účastníků a čekáme další, kteří se k nám přidají přímo na startu.

Zde je několik aktuálních informací:

Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty) potřetí
2.2.2012, autor: Jakub Juračka

Milovníci recese i soutěživí lyžaři všech věkových a váhových skupin se sejdou již potřetí na startu závodu Hostýnský YEŤTY v sobotu 11. února 2012. Hlavní trať vede po Hostýnské běžecké magistrále ze Sv. Hostýna do cíle ve Skiareálu na Trojáku. Slabší jedinci a děti se mohou k závodu přidat i na kratší trase z Tesáku na Troják. Start se štamprlí slivovice je plánován od 9 hod. na Hostýně a od 10 hodin na Tesáku. „Do cíle by bylo vhodné přijet do oběda, protože potom už v cíli nikoho nenajdou,“ vzkazuje všem loudalům na trati patron závodu Hostýnský YETTY. Loni se totiž někteří lidé na trati tak bavili, že jim cesta do cíle trvala několik hodin. Vítěz Bronislav Vykopal přitom loni na trati z Hostýna na Troják dosáhl historicky nejlepšího času 53 minut.

Třetí ročník závodu Hostýnský YETTY
1.2.2012, autor: Alexej Pyšňak

HSTÝNSKÝ YETTY

Aktuální informace k 18.1.2012
18.1.2012, autor: Jakub Juračka

Na magistále leží asi 10-20 cm sněhu, který nelze strojově upravit. Na hřebenech jsou sněhové jazyky. Pod sněhovou pokrývkou se mohou vyskytovat ledové desky. Doporučujeme maximální opatrnost. V lesních úsecích nedostatek sněhu.

Nová turistická mapa Hostýnských vrchů
16.8.2011, autor: Jakub Juračka

Turistickou mapu Hostýnských vrchů v měřítku 1 : 55 000 vydala v srpnu 2011 Centrála cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) se sídlem ve Zlíně. Ve spolupráci se Sdružením Kroměřížsko vyšla souběžně i druhá mapa, která zahrnuje oblast Chřibů a okolí Kroměříže. Turisté mají nové mapy s řadou tipů na výlety zdarma k dispozici v informačních centrech regionu a u některých dalších poskytovatelů služeb.

Hostýnský YETTY utekl před deštěm, noční pochod magistrálou se odkládá
16.8.2011, autor: Barbora Janečková

Vytrvalý déšť, bahno, zima a všudypřítomní houbaři. Takové léto se Hostýnskému YETTYmu ale vůbec nezamlouvá. Ve vzkazu vyrytém na dubové kůře YETTY píše, že odchází ještě před vlaštovkami do teplých a hlavně suchých krajin, kde si dá do pořádku pocuchané nervy i zplstěný kožich. „VRÁŤÝM SE S PRVŇÝM SNĚHEM!“, uklidňuje v závěru svého dopisu. Bohužel tak musejí organizátoři zrušit plánovaný Noční pochod magistrálou, který se měl stejně jako loni konat v Hostýnských vrších, a to v sobotu 20. srpna o půlnoci.

Tradiční zimní závod na běžkách Hostýnský YEŤTY se ale určitě konat bude, pokud bude sníh, stejně jako řada dalších zábavných akcí s naším chlupáčem. Popřejme YETTYmu hezkou dovolenou. „Těšíme se na tebe, vrať se brzy!“ vzkazují všichni YETTYho přátelé. Aktuální informace sledujte na našich webech www.hm52.cz nebo www.hostynsko.cz.

Informace pro cyklisty
1.7.2011, autor: B.Janečková

Zámecká půjčovna kol v Bystřici pod. Hostýnem

Novou službu pro turisty nabízí informační centrum na zámku v Bystřici pod Hostýnem. K výletům po Hostýnských vrších jsou v zámecké půjčovně kol při infocentru k dispozici

4 MTB kola pánská zn Felt
2TB kola dámská zn. Felt
1 MTB dětské 24“ a 1 MTB dětské 20“ zn Felt

 Zájemci o zapůjčení kola dostanou zdarma cykloturistickou mapu Kroměřížska a tipy na výlety podle zájmu a fyzické kondice. Informační centrum v souvislosti se zřízením cyklopůjčovny rozšiřuje provozní dobu. Otevřeno bude po celou sezonu denně od 8:00 do 18:00 hodin, což jistě přivítají nejen milovníci cyklistiky, turisté, návštěvníci města, ale i jeho obyvatelé. K nabídce služeb infocentra v současnosti patří také veřejný internet, faxování, kopírování, předprodej vstupenek, prohlídky zámku a expozic městského muzea, turistické známky, prodej pohlednic, regionální literatury, keramiky a dalších suvenýrů.

Přijďte se podívat! Hostýnský YETTY vyzkoušel a doporučuje!