Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 0.6  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 1.6  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -0.1  °C
archiv

Bludný

Teplota 0.8  °C
archiv Vlhkost 97.2  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 1.6  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 1.6  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 1.2  °C
archiv Vlhkost 94.3  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 0.3  °C
archiv Vlhkost 100  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Akce

Nový sníh
19.3.2011, autor: Jakub Juračka

Napadlo cca 5 cm nového sněhu a stále sněží. Podklad je po dešti namrzlý, nedoporučujeme pro běžecké lyžování. Stopy neupraveny.

Jak se natáčel pořad Toulavá kamera
13.2.2011, autor: Jakub Juračka

Díky kolegům z SDH Chvalčov, vznikl  záznam jak jsme natáčeli pořad Toulavá Kamera o Hostýnské magistrále.

Výsledková listina Hostýnský YETTY 2011
5.2.2011, autor: Lenka Baďurová

 

VAROVÁNÍ nejen pro účastníky závodu HOSTÝNSKÝ YETTY
4.2.2011, autor: Lenka Baďurová

Prosíme Vás, aby jste nevyjížděli osobními auty bez povolenek na Sv. Hostýn. Kvůli zvýšenému provozu autobusů s účastníky závodu bude veškerý provoz přísně kontrolovat Policie ČR a Městská policie. Současně prosíme mimoregionální účastníky, aby nevyjížděli na místa startů a využili YETTYbus. Děkujeme organizátoři závodu Hostýnský YETTY.

Foto jedné ze čtyřkolek ničící stopu....
30.1.2011, autor: Jakub Juračka

Znáte ho ? Víte o koho jde ? Oznamte to na linku 158.

Díky odvážnému návštěvníkovi, přinášíme fotografii jednoho z darebáků jak bez ohledu letí po magistrále a ničí stopu, foto viz.níže. Pokud umíte identifikovat osobu, která na čtyřkolce jede, volejte prosím linku 158.

!!!! Falešná !!!! POLICIE na čtyřkolkách ničí stopy...
29.1.2011, autor: Jakub Juračka

...dnes se v oblasti Klapinov - Hostýn vyskytly dvě čtyřkolky na kolech, které ničily upravené běžecké stopy.
Čtyřkolky, byly tmavé barvy s nápisy POLICIE. Dovolíme si tvrdit, že POLICIE ČR v této oblasti žádné takové stroje nevlastní ani
je nepoužívá. Jelikož se jedná o bezprecedentní darebáctví, se kterým se dá bojovat jen ve spolupráci s Vámi, návštěvníky Hostýnských hor, prosíme o informace, případně svědectví, a to formou oznámení okolnosti spatření strojů z místa ihned na linku 158. Dále bude-te li mít možnost, zdokumentujte pohyb, foto strojů či řidiče a registrační značky strojů, a to i na příjezdových trasách do hor, aby se dalo blíže specifikovat odkud pachatelé, této trestné činnosti jsou. Jen společnou spoluprací můžeme tento jev eliminovat a zabránit jeho šíření. To samé i jakékoliv nakládání skládání podobných strojů v blízkosti Hostýnských hor, na vozíky nebo jiné přepravní prostředky, neváhejte prosím volat linku 158.
Je otázkou, jaké jsou další jiné prostředky a metody k eliminaci těchto individuí...
Fotky strojů, které používá SkiAreál Troják, Tesák, Biatlon a RESCUE Team, zvěřejníme zde, aby nedošlo k "oné eliminaci" i našich kolegů, kteří po magistrále jezdí z tiulu služebního, či k úrazu nebo úpravě stop. V každém případě všechny stroje těchto organizací jezdí v zimě zásadně na pásech nikoliv na kolech a jezdí mimo upravené stopy, je-li to možné. Je klamné, si myslet, že v době kdy si stát myslí, že právě ořezáním prostředků na činnost POLICIE dojde k většímu bezpečí občanů, ochraně investic a majetku nám  pomůže aktivním přístupem. Pomohl by, ale nemá jak a za co, proto to zbyde na občanovi, aby si "pomohl a chránil" sám. Děkujeme za spolupráci.

Ilustrativní foto

2. ročník Hostýnského YETTYho
25.1.2011, autor: Jakub Juračka

V sobotu 5. února v 9:00 startuje druhý ročník populárního závodu na běžkách pro celou rodinu - Hostýnský YETTY. Hlavní cena vy výši 5000 Kč !!! Neváhejte startuje se podle pořadí registrace.

Aktuální informace k 13.1.2011
12.1.2011, autor: Jakub Juračka

Na magistále leží asi 5-15 cm sněhu, který nelze storjově upravit. Na hřebench fouká silný nárazový vítr. Pod sněhovou pokrývkou se mohou vyskytovat ledové desky. Doporučujeme maximální opatrnost.

Po oblevě Magistrála nesjízdná
8.1.2011, autor: Jakub Juračka

Po oblevě, která přišla včera, jsou na magistrále nevhodné podmínky pro běžecké lyžování, v celé své délce. Místy se vyskytují ledové plotny, nedoporučujeme pro běžecké lyžování. Pěší turistika možná v kvalitní obuvi.

V Hostýnkách se vyskytuje YETTY
27.12.2010, autor: Jakub Juračka

Ve všech horách, můžete zažít a potkat ledacos, ale jen v "Hostýnkách" se vyskytuje "YETTY". "YETTY", nosí štěstí a má Vás rád. Víme kde se vyskytuje nejčastěji, proto neváhejte a vydejte se do hor hledat "YETTYHO". Možná budete úspěšní. Více Vám napoví mapka "Hostýnská běžecká magistrála", kterou si můžete vyzvednout ve SkiAreálech, restauracích a infocentru...A jak vypadá ? Podívejte se na fotografii, z 16.12., kdy byl spatřen na vrcholu "Bludný".

Po oblevě běžecké tratě nesjízdné - možná zimní pěší turistika
26.12.2010, autor: Jakub Juračka

Po oteplení, kdy zmizel prakticky veškerý přírodní sníh, včera připadlo cca 5 cm sněhu. Na běžecké lyžování je to zatím pořád nedostačující. Pro pěší turistiku, Vás čeká mrazivá krajina hostýnských hor.Sledujte aktuální počasí na kamerách na www.hostynsko.cz

Školení první pomoci
25.10.2010, autor: Jakub Juračka

V sobotu se konalo předsezónní školení první pomoci na Chvalčově. Jednou z odborností, které si klademe za cíl znalostí našich zaměstnanců, je perfektní, rychlé a odborné zváldnutí první pomoci u úrazů, ať už na sjezdovce nebo v zasněženém terénu. Školení se zúčastnili pracovníci SkiAreálu Troják a jednotka SDH Chvalčov. Proběhlo ve dvou částech a to v teoretické s výkladem první pomoci. A v praktické části, kde každý ošetřoval namaskované figuranty při úrazu, jako například amputace prstu, stehení krvácení, bezvědomí a další možné stavy ohrožující lidský život. Za perfektní průběh, přípravu a maskování děkujeme Českému červenému kříži Kroměříž. Více viz. fotogalerie.
Foto k nahlédnutí ve fotogalerii.

 

Noční pochod Hostýnskou magistrálou
4.9.2010, autor: Jakub Juračka

Kdy: Sobota 4. září 2010 od soumraku do úsvitu
Kde: Sraz s YETTYM na vrcholu Bludný za Trojákem ve 20 hodin.
Program: Opékání špekáčků, hudba, zpěv, tanec, hry, zábava pro děti.Odtajnění trasy. Půlnoční start pochodu po Hostýnské magistrále s portáši, hasiči, záchranáři a dalšími průvodci na neznámé místo.
Pro koho: Dobrodružství bezpečné pro všechny, i pro větší děti! S sebou: Akce se koná za každého počasí, pláštěnky a baterky s sebou! Registrovaní účastníci mají zajištěno občerstvení (i něco navíc). Registrace účastníků na www.hm52.cz nebo v informačním centru v Bystřici p. H.
Doprava: pro nahlášené účastníky ZDARMA doprava z Bystřice p. H. a dalších vybraných míst po trase YETTYbusem před i po akci! Parkování osobních automobilů na Trojáku, dále musíte po svých nebo si stopněte někoho z pořadatelů. Ráno vás odvezeme zpátky k autům na Troják.

Bližší informace zašleme mailem po registraci. Těší se na Vás Hostýnský YETTY (a jeho pomocníci) Registrační formulář najdete na www.hm52.cz