Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 0.6  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 1.4  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota -0.1  °C
archiv

Bludný

Teplota 0.8  °C
archiv Vlhkost 97.1  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 1.4  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 1.4  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 1.2  °C
archiv Vlhkost 93.8  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 0.3  °C
archiv Vlhkost 99.8  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Akce

Zhodnocení běžecké sezóny na ČRO Radiožurnálu
26.4.2010

Hostýnská běžecká magistrála poprvé počítala své návštěvníky. Má za sebou premiérovou zimu. Svezlo se po ní asi 25 tisíc lyžařů. Mohli využít dvaapadesát kilometrů nových upravených běžeckých tratí. Trasy zvelebuje evropský způsob značení, 25 zastavení, panoramatické mapy a další úpravy a vybavení. Více už Pavel Sedláček (v podrobnostech).

Volný den ředitele SkiAreálu
23.2.2010, autor: Jakub Juračka

Je sobota 20. února 2010. Po dopoledním lyžování s dětmi na Trojáku zjišťuji, že areál běží jako hodinky, a tak si dovolím nezvyklý luxus: poprvé si tuto zimní sezonu udělat volno ke svému sportování.

Jako člen našeho Klubu lyžařů Kroměříž, který měl na starost koordinaci výstavby Hostýnské běžecké magistrály, se převleču do sportovního, nasadím pásy na „SkiAlpy“ a jako „ne-běžkař“ hodlám vyzkoušet na vlastní kůži část vlastního díla. Kvůli věčnému sezení v autě, rolbě, kanceláři nebo na sněžném skútru si netroufnu jít až na Hostýn a sjet na Chvalčov, který je po dobu zimních měsíců mým druhým domovem. Rozhodnu se raději pro kratší trať Troják – Tesák - Prašivý Buk – Říka (Chvalčov). Běžeckou stopu hlavní magistrály a odbočky na Lazech upravovali kluci v pátek, a přes oteplení jsme si řekli, že počkáme, jak se počasí „vyvrbí“, a zbytek tratí necháme na sobotu.
 

Oficiální video ze závodu Hostýnský YEŤTY
22.2.2010, autor: Jakub Juračka
 
Výsledký závodu Hostýnský YEŤTY
15.2.2010, autor: Jakub Juračka

Výsledková listina YETTY Tesák -Troják 13. 2. 2010 a
Výsledková listina YETTY Hostýn -Troják 13. 2. 2010

Program akce HOSTÝNSKÝ YEŤTY
12.2.2010, autor: Jakub Juračka

V sobotu 13. února 2010 se v Hostýnských vrších koná první ročník zábavné akce pro celou rodinu s názvem HOSTÝNSKÝ YEŤTY (čti jeď ty). Jednou částí programu bude závod na běžkách na trase Hostýn – Troják nebo kratší trase Tesák – Troják, druhou část bude tvořit zábava ve skiareálu Troják. Tam si budou moci návštěvníci zkusit biatlon, svést se ve Škodě Yeti nebo na koni bez kapoty, připraveny jsou hry pro děti nebo klasické lyžování na sjezdovce. Nebude chybět improvizované informační centrum s nabídkou mapy Hostýnské běžecké magistrály či nové cyklomapy Kroměřížska.

2. ročník Hostynského YETTYho
25.1.2010, autor: Jakub Juračka

V sobotu 5 února v 9:00 startuje druhý ročník populárního závodu na běžkách pro celou rodinu - Hostýnký YETTY.

HOSTÝNSKÝ YEŤTY chce vylákat lyžaře do Hostýnských vrchů
HOSTÝNSKÝ YEŤTY chce vylákat lyžaře do Hostýnských vrchů
16.1.2010 10:00:00, autor: Jakub Juračka

V sobotu 13. února 2010 se bude konat první ročník akce HOSTÝNSKÝ YEŤTY (čti jeď ty). Jejím smyslem je pozvat všechny milovníky lyžařských sportů do Hostýnských vrchů a umožnit jim změřit si čas na trati Hostýn – Tesák – Troják. Po cestě je na magistrále budou čekat kontroly a možná i nějaké překvapení, v cíli běhu na Trojáku bude po celý den probíhat doplňkový program určený zejména dětem – soutěžní hry, minidiskotéka, řádění našeho YETTYHO.

Odstávka úpravy - porucha stroje
15.1.2010, autor: Jakub Juračka

Pro poruchu stroje, se nám před víkendem nepodaří připravit všechny tratě. Upravené tratě najdete v přehledu na úvodní straně. Po námraze jsou větve stromů ztěžklé a místy praskají, doporučujeme opatrnost. Na časté dotazy jen doplňujeme, že stopy až na vyjímky nejsou zmrzlé ani pokryté ledem a celá magistrála je průjezdná.

Upravena trať Troják, Bukovina, Říka
8.1.2010 14:09:00, autor: Jakub Juračka

Napadlo od 6:00 hodin asi 20 cm nového sněhu. Hustě sněží, prosíme návštěvníky, aby se držely značených tratí a neodbočovali mimo.

První test stroje
První test stroje
3.1.2010, autor: Jakub Juračka

Napadl první sníh a přesto že ho není mnoho, upravili jsme aspoň páteřní magistrálu Hostýnksých běžeckých tratí.