Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 9.5  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 7.7  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota 8.9  °C
archiv

Bludný

Teplota 9.6  °C
archiv Vlhkost 95.2  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 7.7  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 7.7  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 9.7  °C
archiv Vlhkost 94.7  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 9.3  °C
archiv Vlhkost 93.1  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Hostýnského YETTYho čekal v cíli závodu Bílý Karpat

Hostýnského YETTYho čekal v cíli závodu Bílý Karpat
13.2.2012, autor: YETTY

Mrazivý, ale slunečný den si užili účastníci 3. ročníku závodu na běžkách Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty), který se konal o tomto víkendu v Hostýnských vrších. V cíli  závodu po stopách Hoatýnské běžecké magistrály na Trojáku čekaly všechny hned dvě velká překvapení. Vítězný čas na trase Hostýn – Troják v hodnotě 40 min. 30 sec v podání Radoslava Šíbla z Fryštáku, který pokořil loňského vítěze o téměř 13 minut. A nečekané shledání Hostýnského YETTYho, patrona závodu, kterého v cíli netrpělivě vyhlížel jeho nový kamarád – Bílý Karpat z Bílých Karpat.

„Závodilo  85 účastníků na dvou trasách, což je vzhledem k velkému mrazu výborný výsledek,“ okomentovala výsledkovou listinu Barbora Janečková z pořadatelského Informačního centra v Bystřici p. H. Závodníky z celé Moravy dopravil na starty z Bystřice pod Hostýnem tradiční YETTYbus, nechyběl nezbytný yettý guláš ani skutečně syettý YETTY, který na trase závodu málem doplatil na slivovicovou smršť. „Nejoblíbenější hláškou letošního ročníku se stala otázka YETTY zima?“, dodala Janečková. Přestože se trať po silném větru a dlouhodobém mrazu nedala zcela optimálně upravit a pády čekaly i na ty nejlepší běžce, převládala ve vytápěném stanu v cíli spokojenost a veselá nálada.

Vyhlášení výsledků převzali do svých rukou YETTY s Karpatem a ocenili nejen tři nejrychlejší muže, ale také nejlepší ženu a nejmladšího účastníka. Rolbu na dálkové ovládání převzal devítiletý Jan Kundrata ze Zlína. Výsledkové listiny jsou k dispozici na stránkách magistrály www.hm52.cz.

Závod  spolupořádá dobrovolně celá řada organizací a klubů, což je podle Janečkové na závodě to nejlepší. SKI areál Troják poskytl letos k organizaci závodu instruktory své lyžařské školy, nechyběl bystřický oddíl biatlonu, Rescue Team Hostýnské vrchy, Valašský sbor portášský z Rusavy, dobrovolní hasiči z Chvalčova, TOM Pawnee z Bystřice pod Hostýnem ani členové Valašského souboru Rusava a další dobrovolníci.

 

Více informací: Barbora Janečková, tel 777 719 991
Jakub Juračka, Ski Areál Troják, tel. 777 627 463