Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 9.1  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 8.2  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota 8.5  °C
archiv

Bludný

Teplota 9.2  °C
archiv Vlhkost 95.7  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 8.2  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 8.2  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 9  °C
archiv Vlhkost 96.8  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 8.9  °C
archiv Vlhkost 93.7  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Informace pro účastníky závodu Hostýnský YEŤTY

Informace pro účastníky závodu Hostýnský YEŤTY
10.2.2012, autor: Jakub Juračka

V sobotu 11. února se koná již 3. ročník závodu na běžkách pro celou rodinu s názvem Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty). Máme desítky přihlášených účastníků a čekáme další, kteří se k nám přidají přímo na startu.

Zde je několik aktuálních informací:


 • Závod se určitě pojede, a to za každého počasí. YETTY bude na startu osobně!
 • Trať bude upravena v pátek 10. února. Stopa může být místy namrzlá, proto dbejte především o své zdraví. Není nic důležitějšího!
 • Všichni pořadatelé budou mít zelené reflexní vesty s logem YETTYho. Start na Hostýně má na starosti Bára, v případě potíží, zdržení apod. volejte 777 719 991. Pokud se nedovoláte, není tam signál. Zkuste záložní číslo Vodafonu (ten má nejlepší pokrytí v Hostýnkách) 773 260 698.
 • YETTY busy v 8.00 na Hostýn pojedou patrně dva za sebou, abyste se všichni vešli. Busy vyjíždějí z autobusového nádraží v Bystřici pod Hostýnem, zastavují na náměstí u Alberta i u hřbitova, kde je záchytné parkoviště. Autem se na Hostýn smí jen s povolenkou, kterou vydává městská policie na bystřickém zámku oproti záloze 100 Kč.
 • Jeden z autobusů se hned vrací zpět, druhý zůstane na Hostýně po dobu registrace – v něm budete platit startovné a dostanete na krk cedulku se jménem, kterou budete potřebovat až do samého konce závodu. Pokud bude autobus jeden, nic se neděje a všechno bude jinak. Důvěřujte pořadatelům. Na točně budou i hasiči z Chvalčova, kteří budou pomáhat při organizaci.
 • Registrovaní přes internet mají přednost, budou mít předvyplněné cedulky a budou zapsáni ve startovní listině. Ostatní vyplníme na místě – není čeho se obávat.
 • Registrace končí v 9,20 hodin v autobuse na točně na Hostýně, startovat můžete do 9,30 hod. Kvůli bezpečnosti úvodní pasáže závodu se bude startovat kousek níž na rovné trase, startéři vám zapíší na cedulku startovní čas.
 • Po trase vás čekají dvě kontrolní stanoviště – Na Klapinově budou čekat portáši u ohně a U Třech kamenů bude záchranný Rescue Team. Obě stanoviště musíte projet a nechat si orazítkovat cedulku. Pokud budete závodit, křičte dopředu, že spěcháte. Nebudou vás zdržovat naléváním slivovice.
 • Důležitá informace – pokud se vám stane úraz, volejte bez váhání linku 112. Přepojí vás na Rescue Tým, který bude na blízku. Startéři pojedou na běžkách jako poslední, ale budou sbírat jen opozdilce, nikoliv raněné.
 • Pokud se rozhodnete z různých důvodů závod nedokončit, oznamte to, prosím, na telefon 773 260 698 nebo 777 627 263. Je to důležité, abychom vás zbytečně nehledali, pokud nedorazíte do cíle.
 • Pokud vás tyto informace vyděsily, ničeho se nebojte, ještě nikdy se nikdo nezranil ani neztratil, je to naprosto bezpečný a přátelský závod.
 • YETTYbus vyjíždí z Bystřice p. H. ještě v 9,00, opět z autobusového nádraží a náměstí, ovšem dále přes Chvalčov směr Tesák, kde je od 10,00 do 10,30 start kratší trasy z Tesáku na Troják. YETTYbus jede až na Troják, kde je cíl závodu.
 • Těsně před cílovou rovinkou na Trojáku se přechází silnice, budou tam pořadatelé, kteří se postarají o vaši bezpečnost, přesto buďte opatrní.
 • V cíli vám časoměřiči zapíší výsledný čas a pošlou vás do zeleného stanu, kde se odepíšete ve startovní listině, dostanete koláček, dárečky a hlavně čaj s rumem a výborný YETTYguláš. Ve stanu budou kamna a další pořadatelé, kteří se o vás budou starat.
 • Než budou vyhlášeny výsledky (cca 11,30 hod.), můžete si vedle stanu vyzkoušet střelbu z laserových pušek na cíl (ne, nebude to YETTY!) Čekají vás i zábavné hry na sněhu a dvě hospody v těsné blízkosti.
 • Po vyhlášení výsledků a předání hodnotných cen pojedou YETTYbusy zpět do Bystřice pod Hostýnem, a to asi ve 12 hodin a ve 13 hodin. Tím celá akce končí.
 • Moc se na vás těšíme! Vemte si s sebou hlavně dobré oblečení a dobrou náladu!
 • YETTYho zdar!