Kamery, počasí


(údaje z )

Odpočivadlo na Marušce (664 m n.m.)

Teplota 9.3  °C
archiv

Zastavení Troják
(583 m n.m.)

Teplota 8.1  °C
archiv

Hotel Tesák
(689 m n.m.)

Teplota 8.7  °C
archiv

Bludný

Teplota 9.5  °C
archiv Vlhkost 95.2  %
archiv Vítr 0  m/s
archiv

Maruška meteo stanice

Teplota 8.1  °C
archiv

Maruška panorama

Teplota 8.1  °C
archiv

Troják svah A

Teplota 9.1  °C
archiv Vlhkost 96.1  °C
archiv

Svatý Hostýn

Teplota ---  °C
archiv Vlhkost ---  %
archiv Vítr ---  m/s
archiv

Skiareál Tesák

Teplota 9.1  °C
archiv Vlhkost 93.3  %
archiv

Počasí ve Vašem mailu

ROP Střední Morava, Partner pro Váš rozvoj

Nová turistická mapa Hostýnských vrchů

Nová turistická mapa Hostýnských vrchů
16.8.2011, autor: Jakub Juračka

Turistickou mapu Hostýnských vrchů v měřítku 1 : 55 000 vydala v srpnu 2011 Centrála cestovního ruchu Východní Moravy (CCRVM) se sídlem ve Zlíně. Ve spolupráci se Sdružením Kroměřížsko vyšla souběžně i druhá mapa, která zahrnuje oblast Chřibů a okolí Kroměříže. Turisté mají nové mapy s řadou tipů na výlety zdarma k dispozici v informačních centrech regionu a u některých dalších poskytovatelů služeb.

„Kvalitní mapové podklady firmy Shocart doplňují na zadní straně fotografie a informace o zajímavostech v dané lokalitě,“ uvedla místopředsedkyně Sdružení pro cestovní ruchu Kroměřížsko Barbora Janečková. Mapy navazují na průvodce pro čtyřech oblastech Kroměřížska (Hostýnské vrchy, Holešovsko, Kroměříž a Chřiby), které vydalo sdružení společně s CCRVM v loňském roce.

Mapa Kroměřížsko a Hostýnské vrchy je v textové a obrazové části tematicky rozdělena do okruhů, například Vyhlídky, rozhledny a zříceniny, Dovolená se psem, nikoliv pod psa  nebo Jak zabavit děti v lese. V Tipech na výlet za humna se mohou návštěvníci Hostýnských vrchů a Holešovska inspirovat k výletům za hranice Podhostýnského regionu. Mapa Kroměřížsko a Chřiby nabízí 14 turistických tras včetně označeného převýšení a řadu informací o přírodních i historických památkách, včetně areálu zámku UNESCO v Kroměříži.

Mapy vyšly v nákladu 7 tisíc kusů a budou sloužit také k propagaci Východní Moravy a Kroměřížska na veletrzích cestovního ruchu doma i v zahraničí.